CSJ-SGFB-100-MHF4
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
CBL ASSY FB SMA-MHF4 100MM
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CSJ-SGFB-100-MHF4 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:SMA to IPEX MHF4
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:IPEX MHF4 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:3.937" (100.00mm)
Cable Type:0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz