Q-680140005006I
Description
SMA-SP/MCX-SJ G316 6I
DataSheet
Q-680140005006I PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to MCX
1st Connector:RP-SMA Plug
2nd Connector:MCX Socket
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:6.000" (152.40mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz