095-850-218L075
Manufacturer
Connex (Amphenol RF)
VIGOR # :
Description
BNC STRAIGHT PLUG TO HD-BNC STRA
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
095-850-218L075 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to HD-BNC
1st Connector:BNC Plug
2nd Connector:HD-BNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:900.0" (22.9m) 75.0'
Cable Type:Belden 4694R
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:75 Ohms
Frequency - Max:12 GHz