73069-BB-48
Manufacturer
Pomona Electronics
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA PLUG-PLUG RG316 4'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
73069-BB-48 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz
Color:Copper
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C