Q-0D00400050.5F
Description
BNC-RP/BNC-SJB G316 0.5F
DataSheet
Q-0D00400050.5F PDF
Part Status:Active
Style:BNC to BNC
1st Connector:BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:BNC Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:6.000" (152.40mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms