73082-X-36
Manufacturer
Pomona Electronics
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA PLUG RG142B 36"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
73082-X-36 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:36.00" (914.40mm)
Cable Type:RG-142B
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz
Color:Copper
Features:Shielded
Operating Temperature:-65°C ~ 165°C