Q-690550008.75M
Description
SMA-SP/TNC-SP RG58 0.75M
DataSheet
Q-690550008.75M PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to TNC
1st Connector:RP-SMA Plug
2nd Connector:TNC Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:29.53" (750.00mm)
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz