Q-680040005003M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/BNC-SJB G316 3M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-680040005003M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:RP-SMA to BNC
1st Connector:RP-SMA Plug
2nd Connector:BNC Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:118.1" (3.0m) 9.8'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz