FPA28-PFPF-S24
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
SEMIFLEX 0.086" CABLE SMPFEMALE
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
FPA28-PFPF-S24 PDF
Type Description
Series:FPA
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:SMP to SMP
1st Connector:SMP Jack
2nd Connector:SMP Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:2.18mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:27 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C