BU-P5697-60
Manufacturer
Mueller Electric Co.
VIGOR # :
Description
CBL ASSY BNC PLUG-PLUG RG58C 5'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
BU-P5697-60 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to BNC
1st Connector:BNC Plug
2nd Connector:BNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:RG-58C
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:-
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C