Q-2V0340005003M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SJ/SMA-RP G316 3M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2V0340005003M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:118.1" (3.0m) 9.8'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz