MXJA01XX2000
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CBL ASSY JSC PLUG-CBL 7.874"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
MXJA01XX2000 PDF
Type Description
Series:JSC, 5829
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:JSC to Cable
1st Connector:JSC Plug, Right Angle
2nd Connector:Cable (Round)
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:-
Length:7.874" (200.00mm)
Cable Type:0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:12 GHz
Color:White
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C