Q-7101A0003108I
Description
SMA-SJ/MCX-RP G174 108I
DataSheet
Q-7101A0003108I PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to MCX
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:MCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:RG-174
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz