Q-2P01Q0003108I
Description
SMA-RJB/MMCX-SP G174 108I
DataSheet
Q-2P01Q0003108I PDF
Part Status:Active
Style:SMA to MMCX
1st Connector:SMA Jack, Right Angle
2nd Connector:MMCX Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:RG-174
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz