CCK40-MM-160-30
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
CBL ASSY 2.92MM PLUG-PLUG 30"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CCK40-MM-160-30 PDF
Type Description
Series:160
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:2.92mm to 2.92mm
1st Connector:2.92mm Plug
2nd Connector:2.92mm Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:30.00" (762.00mm)
Cable Type:4.06mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:40 GHz