FMA28-PFPR-S16
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMP F TO SMP R 16"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
FMA28-PFPR-S16 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMP to SMP
1st Connector:SMP Jack
2nd Connector:SMP Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:16.00" (406.40mm)
Cable Type:Hand Formable .085
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:18 GHz
Color:Gray
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C