LSA61-D1D1-S18
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
CBL ASSY 2.92MM M-2.92MM M 18"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
LSA61-D1D1-S18 PDF
Type Description
Series:LSA
Package:Bag
Part Status:Active
Style:2.92mm to 2.92mm
1st Connector:2.92mm Plug
2nd Connector:2.92mm Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:18.00" (457.20mm)
Cable Type:2.18mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:40 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-65°C ~ 105°C