Q-7101A0005001M
Description
SMA-SJ/MCX-RP G316 1M
DataSheet
Q-7101A0005001M PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to MCX
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:MCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz