R-CX-1302-120
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
RG223 BNCR/A(M) - BNCR/A(M) 10'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
R-CX-1302-120 PDF
Type Description
Series:R-CX-1302
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to BNC
1st Connector:BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:BNC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:120.0" (3.0m) 10.0'
Cable Type:RG-223 DS
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C