Q-3F04N000H024I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/TNC-SJ G142 24I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3F04N000H024I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:TNC Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:RG-142
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:11 GHz