Q-70059000M018I
Description
SMA-SJ/TNC-SP LMR24 18I
DataSheet
Q-70059000M018I PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to TNC
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:TNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:18.00" (457.20mm)
Cable Type:LMR 240
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz