Q-3D0490008009I
Description
SMA-SP/TNC-RJ RG58 9I
DataSheet
Q-3D0490008009I PDF
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:TNC Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:9.000" (228.60mm)
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz