415-0071-MM500
Description
CBL ASSY SMA-MMCX RG316 19.69"
DataSheet
415-0071-MM500 PDF
Part Status:Active
Style:SMA to MMCX
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:MMCX Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz