CCSMA121-MM-086F-72
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA PLUG-PLUG 6'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CCSMA121-MM-086F-72 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:2.54mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:12.6 GHz
Color:Blue
Features:-
Operating Temperature:-45°C ~ 85°C