Q-330020001108I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RP/BNC-SJ G178 108I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-330020001108I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to SMA
1st Connector:BNC Jack
2nd Connector:SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:RG-178
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz