Q-37065000D001M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RP/10/23-SP LMR19 1M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-37065000D001M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:1.0/2.3 to SMA
1st Connector:1.0/2.3 Plug
2nd Connector:SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Type:LMR 195
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz