Q-280500013002M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
N-SJB/TNC-RP LMR40 2M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-280500013002M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:N-Type to TNC
1st Connector:N-Type Jack
2nd Connector:TNC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:78.7" (2.0m) 6.6'
Cable Type:LMR 400
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz