Q-290750013001M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
N-SJ/TNC-SJ LMR40 1M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-290750013001M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:RP-TNC to N-Type
1st Connector:RP-TNC Jack
2nd Connector:N-Type Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Type:LMR 400
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz