UFL-2LPHF6-04N1TV-AC-70
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
UFL-2LPHF6-04N1TV-AC-70 PDF
Type Description
Series:U.FL
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC)
1st Connector:U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
2nd Connector:U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:2.756" (70.00mm)
Cable Type:0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:-
Frequency - Max:6 GHz
Color:White
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C