TSA89-S1SF-S60
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
FLEXIBLE TEST CABLE SMA MALE TO
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
TSA89-S1SF-S60 PDF
Type Description
Series:TSA
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:-
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:-
Frequency - Max:40 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C