L70-324-140
Manufacturer
Rosenberger
VIGOR # :
Description
CABLE ASSY SEMI-RIGID RPC 1.35MM
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
L70-324-140 PDF
Type Description
Series:RPC
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:1.35mm to 1.35mm
1st Connector:1.35mm Plug
2nd Connector:1.35mm Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:5.512" (140.00mm)
Cable Type:UT-047-TP
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:109 GHz
Color:-
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C