LU7-056-600
Manufacturer
Rosenberger
VIGOR # :
Description
PRECISION 3.50/N TYPE TESTCABLE
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
LU7-056-600 PDF
Type Description
Series:RPC
Package:Bag
Part Status:Active
Style:3.5mm to N-Type
1st Connector:3.5mm Jack
2nd Connector:N-Type Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:23.62" (600.00mm)
Cable Type:RTK 162
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:18 GHz
Color:-
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C