UFL-2LPVHF-04N1TC-A97ANLG
Description
CONNECTOR
DataSheet
UFL-2LPVHF-04N1TC-A97ANLG PDF
Type Description
Series:U.FL
Package:Bag
Part Status:Obsolete
2nd Contact Gender:Female
Length:3.819" (97.00mm)
Cable Type:0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:-
Frequency - Max:6 GHz
Color:White
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C