
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | U.FL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Style: | U.FL (UMCC) to Cable |
| 1st Connector: | U.FL (UMCC) Plug, Right Angle |
| 2nd Connector: | Cable (Round) |
| 1st Contact Gender: | Female |
| 2nd Contact Gender: | - |
| Length: | 5.118" (130.00mm) |
| Cable Type: | 1.32mm OD Coaxial Cable |
| Cable Impedance: | 50 Ohms |
| Connector Impedance: | - |
| Overall Impedance: | - |
| Frequency - Max: | 6 GHz |
| Color: | Gray |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of U.FL-LPHF6-066N1-A-130 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
CBL ASSY TEST PROBE 11.811"
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ LVDS
MILDTL 38999 III JAM NUT
EVALUATION BOARD AWB7230P8
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT