LU5-100-300
Manufacturer
Rosenberger
VIGOR # :
Description
1.85 ASSY TESTCABLE STANDARD
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
LU5-100-300 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:1.85mm to 1.85mm
1st Connector:1.85mm Plug
2nd Connector:1.85mm Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:11.811" (300.00mm)
Cable Type:RTK 092
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:70 GHz
Color:-
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C