R M1 M1-R6R6-014-362-0.41-44-P1
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
14POS MDR ASSY .5M W/THUMBSCREWS
Catalog
D-Shaped, Centronics Cables
DataSheet
R M1 M1-R6R6-014-362-0.41-44-P1 PDF
Type Description
Series:Mini D Ribbon (MDR)
Package:Bulk
Part Status:Active
Configuration:Centronics 14 pos Male to Male
Length:1.64' (500.00mm)