H7WXH-2510G
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
CABLE D-SUB - HFU25H/AE25G/X
Catalog
D-Sub Cables
DataSheet
H7WXH-2510G PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
1st Connector:Receptacle, Female Sockets
2nd Connector:Individual Wire Leads
Type:DB25
Number of Positions:25
Length:10.00' (3.05m)
Shielding:Unshielded
Color:Gray, Ribbon
Usage:-
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:10.0µin (0.25µm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
C7MXG-2506G
C7MXG-2506G
DSUB CABLE - CMP25G/AE25G/X
P502-001
P502-001
CABLE ASSY HD15 SHLD BLK 304.8MM
H7VXH-0910G
H7VXH-0910G
CABLE D-SUB - HMU09H/AE09G/X
GMC-600-R
GMC-600-R
FUSE GLASS 600MA 250VAC 5X20MM