DCCM21P6E5-18.0B
Manufacturer
Vitelec / Cinch Connectivity Solutions
VIGOR # :
Description
MICRO-D PLUG 21POS WIRE LEAD 18"
Catalog
D-Sub Cables
DataSheet
DCCM21P6E5-18.0B PDF
Type Description
Series:Dura-Con™
Package:Bulk
Part Status:Active
1st Connector:Plug, Male Pins
2nd Connector:Individual Wire Leads
Type:D-Type, Micro-D
Number of Positions:21
Length:1.50' (457.20mm)