C7SXS-2510G
Manufacturer
CW Industries
VIGOR # :
Description
DSUB CABLE - CFM25S/AE25G/X
Catalog
D-Sub Cables
DataSheet
C7SXS-2510G PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
1st Connector:Receptacle, Female Sockets
2nd Connector:Individual Wire Leads
Type:DB25
Number of Positions:25
Length:10.00' (3.05m)
Shielding:Unshielded
Color:Gray, Ribbon
Usage:-
Contact Finish:Tin
Contact Finish Thickness:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
M83513/03-D01C
M83513/03-D01C
MICRO 25C P /11 WHT 18"
CABLE ASSY DB09 SHLD BEIGE 3M
CABLE ASSY DB09 SHLD BEIGE 3M
CI1110M1VR0-NH
CI1110M1VR0-NH
10 POS 1.00MM(.039) SINGLE ROW S
C7SXS-2510G
C7SXS-2510G
DSUB CABLE - CFM25S/AE25G/X
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
CS28B0805
CS28B0805
FERRITE CORE 73OHM HINGED 8.80MM