MDM03-G51-16A174
Manufacturer
VEAM
VIGOR # :
Description
CABLE ASSY D TO WIRE 51P 1.83M
Catalog
D-Sub Cables
DataSheet
MDM03-G51-16A174 PDF
Type Description
Series:83513-Style Micro D Metal Shell (MDM)
Package:Bulk
Part Status:Active
1st Connector:Plug, Male Pins
2nd Connector:Individual Wire Leads
Type:D-Type, Micro-D
Number of Positions:51
Length:6.00' (1.83m)
Shielding:-
Color:Multiple, Individual
Usage:-
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MDM-21SH038B-A174
MDM-21SH038B-A174
MICRO 21C S 20" YEL NI
MDM-51SH010B
MDM-51SH010B
MICRO 51 F 30" YEL