A9CCG-1003F
Manufacturer
VIGOR # :
Description
FLEX CABLE - AFG10G/AF10/AFG10G
Catalog
Flat Flex Jumpers, Cables (FFC, FPC)
DataSheet
A9CCG-1003F PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Contact Termination:Receptacle with Latch to Receptacle with Latch
Length:3.00" (76.20mm)
Number of Positions:10
Pitch:0.100" (2.54mm)