A9CAA-1002F
Manufacturer
VIGOR # :
Description
FLEX CABLE - AFG10A/AF10/AFE10T
Catalog
Flat Flex Jumpers, Cables (FFC, FPC)
DataSheet
A9CAA-1002F PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Contact Termination:Receptacle with Latch to Solder Tab
Length:2.00" (50.80mm)
Number of Positions:10
Pitch:0.100" (2.54mm)