A9CCA-2002F
Manufacturer
VIGOR # :
Description
FLEX CABLE - AFG20A/AF20/AFG20A
Catalog
Flat Flex Jumpers, Cables (FFC, FPC)
DataSheet
A9CCA-2002F PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Contact Termination:Receptacle with Latch to Receptacle with Latch
Length:2.00" (50.80mm)
Number of Positions:20
Pitch:0.100" (2.54mm)