14-002.25-152FB
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CABLE JUMPER 14POS 2.54MM 2.25"
Catalog
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
DataSheet
14-002.25-152FB PDF
Type Description
Series:152FB
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Ribbon
Number of Conductors:14
Pitch:0.100" (2.54mm)
Length:2.250" (57.15mm)
Length - Exposed Ends:0.125" (3.18mm)
Termination Style:Completely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CABLE FFC 11POS 1.25MM 9"