FJH-30-D-02.40-4
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
.5MM FLEX CABLE JUMPER
Catalog
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
DataSheet
FJH-30-D-02.40-4 PDF
Type Description
Series:FJH
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:FFC, FPC
Number of Conductors:30
Pitch:0.020" (0.50mm)
Length:2.400" (60.96mm)
Length - Exposed Ends:0.157" (4.00mm)