
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FJH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Cable Type: | FFC, FPC |
| Number of Conductors: | 40 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Length: | 2.360" (59.94mm) |
| Length - Exposed Ends: | 0.157" (4.00mm) |
| Termination Style: | Top on One Side, Bottom on Other, Backers on Both Sides |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FJH-40-R-02.36-4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CABLE FFC 25POS 1.00MM 8"
CABLE FFC 35POS 0.50MM 2"
CABLE FFC 24POS 0.50MM 1.18"
DIAMOND CUT KNURLED KNOBS
IC CPLD 256MC 10NS 100TQFP
17G 1.5" EAR STYLE TIP ID .045"
.5MM FLEX CABLE JUMPER