FJH-20-D-07.08-4
DataSheet
FJH-20-D-07.08-4 PDF
Cable Type:FFC, FPC
Number of Conductors:20
Pitch:0.020" (0.50mm)
Length:7.080" (179.83mm)
Length - Exposed Ends:0.157" (4.00mm)
Termination Style:Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CABLE FLXSTRP 30POS 2.54MM 1.6"
CABLE FFC 11POS 0.50MM 6"
CABLE FFC 38POS 1.25MM 9"