
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FJH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Cable Type: | FFC, FPC |
| Number of Conductors: | 40 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Length: | 6.100" (154.94mm) |
| Length - Exposed Ends: | 0.157" (4.00mm) |
| Termination Style: | Top on Both Sides, Backers on Both Sides |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of FJH-40-D-06.10-4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
1MM FLEX CABLE JUMPER
.5MM FLEX CABLE JUMPER
.5MM FLEX CABLE JUMPER
RES 59 OHM 1% 1/4W 1206
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB
SWITCH KEY 2POS SPDT 4A 125V 4PC
.5MM FLEX CABLE JUMPER