FJ-30-D-02.50-2
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
1MM FLEX CABLE JUMPER
Catalog
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
DataSheet
FJ-30-D-02.50-2 PDF
Type Description
Series:FJ
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:FFC, FPC
Number of Conductors:30
Pitch:0.039" (1.00mm)
Length:2.500" (63.50mm)
Length - Exposed Ends:0.157" (4.00mm)