0500588000-05-B8
Manufacturer
Woodhead - Molex
VIGOR # :
Description
5" PRE-CRIMP 1852 BLACK
Catalog
Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
DataSheet
0500588000-05-B8 PDF
Type Description
Series:PicoBlade
Package:Bulk
Part Status:Active
Contact End:Socket to Cable (Round)
Length:5.00" (127.00mm)
Wire Gauge:28 AWG